EN AVANT // Medka

Koop tickets
Datum
Locatie Kortrijk - Antigone
Speelduur 1u10

taal: Nederlands
 

NL

Een beer dringt mij binnen. Hij plant zijn klauwen in mijn vel, zijn tanden in mijn kaak, scheurt er een stuk uit. Hij houdt een deel van mij bij zich en laat een stuk van zichzelf in mij achter.

Medka is een rauwe, zintuiglijke theatervoorstelling die een helingsproces onder de loep neemt. Samen met een acrobaat in berenvel en een actrice die haar eigen huid aflegt, dissecteert collectief STOET de grenzen van het mens zijn. Ze gaan op zoek naar de breuklijnen tussen lichaam en geest, mythe en realiteit, droom en belichaming.

Gebeten door het wild betreden ze onbekend terrein: een plek waar trauma tot transformatie leidt, waar het lichaam tegelijk kwetsbaar en ontembaar is, waar de poriën openstaan en het vlees snakt naar verwildering.

STOET laat zich inspireren door Geloven in het Wild, de autobiografische roman van Natassja Martin. Deze antropologe overleefde een aanval van een beer en documenteerde haar intense verwerkingsproces. Om echt te begrijpen wat er met haar is gebeurd, keert ze terug naar de bergflank waar het allemaal begon. Niet om te herstellen wat was, maar om plaats te maken voor de nieuwe gedaante die zij mag worden. 

Medka – half beer, half vrouw. Een duik in het ongetemde.

Geselecteerd door theater arsenaal & Antigone voor En Avant 2026

Video ©Sam David

Over de makers:

STOET is een theatercollectief van drie maker-speler-bricoleurs — Ade Bormans, Alice D’hondt en Suzanne Versele — met een wens om theater te maken dat beweegt, binnen en buiten zalen. Vanuit hun gedeelde achtergrond in de opleiding theaterregie aan het RITCS zetten Ade, Alice en Suzanne hun uiteenlopende expertises in, van scenografie en kostuumontwerp tot schrijven, regie en spel. Hun werk laat zich kenmerken door een kritische maatschappelijke blik en een sterk visuele theatertaal die goochelt met kleurrijke accenten en groteske details. STOET creëert voorstellingen waarin objecten, lichamen en ruimte evenwaardige spelers worden en nodigt het publiek uit om zich over te geven aan verbeelding, vervreemding en een vleugje punk. In Medka verkent STOET thema’s als trauma, transformatie, vrouwelijkheid en verwildering.

Emiliano Cedillo is een jongleur, acrobaat en speler die opgroeide in Mexico. Hij volgde een opleiding aan het Mexicaanse Nationale Kunstcentrum ‘CNART’, waar hij jongleren, acrobatiek en evenwicht leerde. Vijf jaar lang werkte hij samen met Anatoli Lokatchouk voor het Sovjetcircus en zijn circustheatergezelschap Escuadron Jitomate Bola. Zijn reis naar Europa begon in 2017. Daar kwam hij opnieuw terecht in de circus- en theaterwereld, waar hij zich verdiepte in thema’s als identiteit en samenleving. Emiliano maakt sinds 2018 tevens deel uit van het sociaal-artistieke gezelschap TransfoCollect in Brussel. In 2022 maakte hij zijn eerste solovoorstelling, getiteld La pauvreté des pauvres fait la richesse des riches. In dit ontroerende maar ook grappige werk over sociale ongelijkheid brengt hij jongleren, acrobatiek, artistiek wielrennen en theater samen. Tijdens een residentie in de Grote Post sleutelde hij nog verder aan dit werk, dat in 2025 opnieuw te zien zal zijn op het KIEM festival en ook op Theater Aan Zee.

Linda Lugtenborg Baaddi is een Nederlandse actrice die in 2014 haar masterdiploma behaalde aan het RITCS te Brussel in de richting Drama: acteren. Onder het collectief De Meiden maakte Linda de voorstellingen CHOPCHOPBANGBANG (2017) en Becky (2018). Samen met Jan Hulst werkte ze aan de Kinderparade-hit De prinses op de Errewet (2019) en aan Ode aan het minnares (2020), een voorstelling met autobiografische inslag. Linda maakt rauwe, punky voorstellingen, die altijd vanuit een persoonlijke fascinatie ontstaan en schuren met de actualiteit. Ze houdt ervan zich onder te dompelen in werelden die ze (nog) niet kent. Haar nieuwsgierigheid naar hoe de wereld in elkaar steekt, naar wat de mens voortdrijft en haar vastberadenheid om in alles schoonheid te vinden, maakt haar tot een erg gedreven theatermaker en actrice. Naast haar werk als actrice is Linda actief als sjamane en ademhalingscoach. Een proces van diepe bevraging over haar rol op het podium en ook haar rol als vrouw en als moeder, deed haar een alternatief pad bewandelen. Onze keuze voor Linda werd dus niet alleen bepaald door haar talent en veelzijdigheid als speler, maar ook voor de stem die ze toevoegt aan het verhaal dat we willen vertellen.

Beelden ©Diego Franssens

Credits

  1. Een voorstelling van Ade Bormans, Alice D’hondt en Suzanne Versele / STOET – Antigone en theater arsenaal
  2. Van en met Ade Bormans, Alice D’hondt, Suzanne Versele, Linda Lugtenborg en Emiliano Cedillo
  3. Concept en tekst Ade Bormans, Alice D’hondt en Suzanne Versele
  4. Spel Linda Lugtenborg, Emiliano Cedillo en Alice D’hondt
  5. Scenografie Ade Bormans, Suzanne Versele en Eline Willemarck
  6. Beeldend werk Eline Willemarck
  7. Muziek Kato Van Ermen
  8. Lichtontwerp Jasper Vanhalle
  9. Productie collectief STOET, theater arsenaal en Antigone
  10. Coproductie Perpodium
  11. Met de steun van de Vlaamse Overheid en de Tax Shelter van de Belgische federale overheid

Speeldata

In Kortrijk

  1. 20:00
    Kortrijk - Antigone

Blijf op de hoogte

Ontvang onze nieuwsbrief of tijdschrift met nieuws, aankondigingen over onze voorstellingen, activiteiten en eigen producties.
Schrijf je in